ITF Taekwon-Do in Rotterdam IJsselmonde


Voorspoedig kubexamen bij Cheo Go Kwan

Afgelopen zaterdag was het eerste officiële kubexamen van 2019. Er gingen 7 kandidaten op voor een volgende graad.

Deze keer bestond de examencommissie uit Jolijn (I), Gerard (III), Samantha (III) en mij. Het was geen makkelijk examen en we hebben iedereen flink op de proef gesteld.

Onder leiding van Kevin en Rayan werden alle examenkandidaten opgewarmd. Tijdens de warming-up werden ook al basistrappen behandeld. Het beoordelen was begonnen. Op dit onderdeel stak Sydney boven de rest uit, want ze liet alle traptechnieken vol overtuiging zien. Gerard toonde ook veel vooruitgang op dit onderdeel.

Na de warming-up gingen we van start met Tuls. Shivin en Sydney toonden hierbij veel kracht en dat zag er prima uit. Gerard en Jeffrey hebben hier wat meer verbetering nodig. Ook Patrick kan hier nog veel winst boeken. Kasper heeft ons heel erg (althans, volgens verwachting) verrast. In een korte tijd heeft hij ontzettend veel vooruitgang geboekt en dit was duidelijk te zien. Ook qua Koreaanse kennis was Kasper moeilijk uit te dagen.

Na de Tuls kwam het onderdeel stap-sparring. Eerst Sambo matsogi en dit zag er bij de meesten goed uit. Hier en daar miste er nog wel wat overtuiging. Bij Ibo matsogi werden de meeste fouten gemaakt. Dit is ook een signaal naar ons als instructeurs en hier zullen we meer aandacht aan gaan besteden.

Bij hosinsul (zelfverdediging) werd er door veel kandidaten direct gereageerd. Leuk om te zien was dat ze allemaal een voorkeur hadden voor een bepaalde techniek of aanpak waar zij zich het meest comfortabel bij voelden. Dit geeft ook maar aan dat iedereen anders is en dat je soms de verdediging ook aanpast op het type aanvaller. Examinator Gerard stapte hier ook even de mat op om bij Gerard en Kasper te ervaren of hun verdediging deugde.

Inmiddels had iedereen de bescherming aangetrokken en was het tijd voor het vrij sparren. Gianni bloeide helemaal op en liet hierbij een paar mooie momenten zien. Lijkt wel of hij dit onderdeel het leukste vindt 😉
Ook was goed te zien welke examenkandidaten wedstrijdervaring hebben en welke nog geen wedstrijden hebben gedraaid. Voor Kasper wordt het tijd om een paar wedstrijdjes te gaan draaien om dit te verbeteren.

Het laatste en spannendste onderdeel was natuurlijk Kyokpa (breken). De trainingscyclus eindigt hier en hier wordt het duidelijk of jij een techniek goed beheerst. Hier was het duidelijk erop of eronder. Sommige kandidaten hadden veel moeite, anderen totaal niet. Overall hebben we mooie breektesten gezien. Ook Patrick -die door een knieblessure met een stoot mocht breken – aarzelde niet en sloeg met gemak de planken door.

En dan de uitslag. Helaas heeft Jeffrey het niet gehaald. Over het algemeen misten we variatie, kracht en vooral het weten waarom je iets op een bepaalde manier doet. Hij mag over 4 weken een herkansing doen en we hebben hem een trainingsmaatje gegeven die hem gaat helpen in de voorbereiding. Wij twijfelen niet aan Jeffrey zijn inzet, maar deze keer was het helaas niet voldoende.

Verder feliciteren we natuurlijk de geslaagden:

  • Gerard, vanaf nu 6de Kub
  • Kasper, vanaf nu 6de Kub
  • Patrick, vanaf nu 8ste Kub
  • Sydney, vanaf nu 8ste Kub
  • Shivin, vanaf nu 8ste Kub
  • Gianni, vanaf nu 9de Kub

Kevin en Rayan bedankt voor jullie inzet en hulp bij het examen. Ik weet zeker dat jullie trainingsmaatjes het waarderen dat jullie er waren.

Ook willen we de ouders/verzorgers en familie bedanken voor hun steun en aanwezigheid. Het lijkt maar een klein gebaar, maar het is wel belangrijk dat onze leerlingen zich gesteund voelen in het behalen van hun doelen.

Jolijn en Gerard, bedankt dat jullie samen met ons het examen wilden afnemen. Wij vinden het erg belangrijk dat niet alleen wij, maar ook altijd iemand die onafhankelijk is, een beoordeling van onze leerlingen. Dat is voor ons als instructeurs een maatstaaf om te zien of we op de juiste manier bezig zijn.

Nu gaan we richting de laatste toernooien van het seizoen, voordat we met de zomervakantie beginnen. In de zomervakantie trainen we natuurlijk lekker door met een aangepast zomerrooster. Tot snel!

Taekwon,

Marcel


Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo

Geplaatst door